Oferowane zabiegi

BTL–6000 SIS (Super Inductive System − Super Indukcyjna Stymulacja) to innowacyjna technologia wykorzystująca pole elektromagnetyczne o wysokiej intensywności, które pozytywnie oddziałuje na ludzką tkankę. BTL SIS działa przeciwbólowo i regeneracyjnie. Wywołuje miostymulację, miorelaksację, mobilizację stawów, wpływa na poprawę oddychania oraz przyspiesza gojenie złamań.  Rehabilitacja pacjentów z problemami ze strony układu oddechowego, szczególnie po zakażeniu koronawirusem, jest niezwykle istotna. Według wielu źródeł pacjenci z ciężką i wyjątkowo ciężką postacią choroby stanowią od 15 do 20% wszystkich zdiagnozowanych przypadków. Mają zaburzenia czynności układu oddechowego oraz problemy z kończynami po zakończeniu hospitalizacji.
 Główne efekty terapeutyczne: działanie przeciwbólowe, terapia zmian zwyrodnieniowych mobilizacja stawów, gojenie stawów, stymulacja mięśni, redukcja spastyczności, rehabilitacja po zakażeniu koronawirusem.
Najczęstsze wskazania:  Zespół cieśni nadgarstka,  Zespół bolesnego barku,  Regeneracja nerwu,  Redukcja spastyczności,  Stymulacja mięśni oddechowych,  Mobilizacja kręgosłupa piersiowego,  Przepuklina krążka międzykręgowego,  Profilaktyka zaników mięśniowych,  Kolano skoczka,  Złamania.
 

Fizykoterapia

 • SIS - SUPER INDUKCYJNA STYMULACJA
 • Laseroterapia wysokoenergetyczna i niskoenergetyczna BTL
 • Terapia falami uderzeniowymi BTL
 • Terapia radiofalowa ukierunkowana Tr Therapy BTL
 • Pełna gama prądów o niskich i średnich częstotliwościach oraz ich modyfikacje + VACUM BTL
 • Terapia ultradźwiękami, najnowocześniejsze bezobsługowe głowice HandsFree Sono unikalna Technologia Pola Rotacyjnego (RFT - Rotary Field Technology) BTL
 • Terapia skojarzona, ultradźwięki z elektroterapią BTL
 • Krioterapia azotowa oraz dwutlenkiem węgla
 • Naświetlania sollux, kwarcówka
 • Magnetoterapia
 • Diatermia
 
Kinezyterapia:
Indywidualna praca z pacjentem wg terapii manualnych i neurofizjologicznych w pediatrii oraz u osób dorosłych
 • pełne wyposażenie sali kinezyterapii, UGUL, ćwiczenia bierne, czynno-bierne, czynne i czynne z oporem, w odciążeniu, izometryczne, synergistyczne, propriocepcji - trening kontroli nerwowo-mięśniowej
 • neuromobilizacje
 • terapia manualna – manipulacje, mobilizacje - "nastawianie" kręgosłupa i stawów obwodowych
 • nauka ćwiczeń "samoleczących"(autoterapia) zaburzenia czynności narządu ruchu
 • kinesiology taping (plastrowanie)
 • komputerowy wyciąg kręgosłupa (trakcja)
 • szyna CPM – cyfrowo sterowane urządzenie do terapii wszystkich trzech stawów kończyny dolnej. 

Szyna CPM BTL

Urządzenia pracujące w oparciu o ciągły ruch bierny (CPM) są wykorzystywane podczas pierwszej fazy rehabilitacji mającej miejsce po zabiegach lub urazach stawów kończyn dolnych. Urządzenie CPMotion wykonuje powtarzalny ruch stawu w sposób ciągły, w ramach kontrolowanego zakresu ruchu. Codzienna terapia zwiększa ograniczoną początkowo ruchomość stawu. Terapia gwarantuje bezpieczne ćwiczenia w trakcie całej fazy regeneracji tkanki poprzez zapewnienie biernego ruchu, tym samym redukując ból pooperacyjny i minimalizując powstanie stanu zapalnego.

 

USG funkcjonalne narządu ruchu

USG narządu ruchu w fizjoterapii (RUSI)

Rehabilitacja pod kontrolą USG (Sonofeedback)

USG pozwala na dynamiczną ocenę różnych tkanek zarówno w spoczynku, jak i podczas ruchu. W fizjoterapii badanie to jest szczególnie wartościowe, gdyż może się okazać, że pacjent zamiast fizjoterapii wymaga natychmiastowego skierowania do lekarza specjalisty. Ultrasonografia może być wykorzystywana do oceny mięśni,kości,stawów,nerwów. Drugim, ważnym zastosowaniem usg w fizjoterapii jest sonofeedback. Fizjoterapia z wykorzystaniem sonofeedbacku polega na wizualnej nauce aktywizacji mięśnia. Innym ważnym obszarem, w którym fizjoterapia wykorzystuje USG jest biologiczne sprzężenie zwrotne w aktywizacji mięśni dna miednicy u pacjentów z nietrzymaniem moczu. Ultrasonografia to nie tylko wspaniale narzędzie do pracy z pacjentem, ale również podnosi jakość leczenia.

MASAŻ

Klasyczny, limfatyczny, sportowy, centrafugalny, relaksacyjny, itp. także w połączeniu z tr therapy

Hydroterapia

• Wirówki kończyn górnych
• Wirówki kończyn dolnych z pasem lędźwiowym

Rehabilitacja w pediatrii

Nasz zakład  zajmuje się rehabilitacją dzieci i niemowląt, u których występują poważne oraz drobne zaburzenia neurologiczne i ortopedyczne. W swojej pracy wykorzystujemy terapię neurorozwojową opartą na elementach koncepcji NDT-Bobath, Vojty, metody PNF, terapii mięśniowo-powięziowej, terapii manualnej. Stosujemy również gipsy hamujące oraz plastrowanie (Kinesiology Taping). Do dyspozycji mamy w pełni wyposażony dział kinezyterapii, fizykoterapii i hydroterapii. Prowadzona rehabilitacja w pediatrii obejmuje wady postawy - skoliozy, zaburzenia ruchowe pochodzenia ośrodkowego u niemowląt, opóźnienie rozwoju psychomotorycznego, kręcz szyi - asymetryczne ustawienie głowy, mózgowe porażenie dziecięce, uszkodzenie nerwów obwodowych, zaopatrzenie ortostatyczne- dynamiczne wkładki ortopedyczne, masaż Shantala, rehabilitację kobiet w ciąży itp.
Współpraca z lekarzami różnych specjalizacji, rehabilitacja prowadzona i nadzorowana przez specjalistę fizjoterapii, dyplomowanych terapeutów neurorozwojowych oraz kompleksowo wyposażony zakład.

Suche igłowanie

Suche igłowanie jest techniką bezpośredniego stymulowania tkanki mięśniowo-powięziowej i stosuje się tą terapię do większości mięśni szkieletowych. Głównym celem terapii suchego igłowania jest wyeliminowania zespołu bólu mięśniowo-powięziowego. Zabiegi suchego igłowania bardzo dobrze sprawdzaja się w przypadkach zaburzeń takich jak:
~ kolano skoczka
~zespół pasma biodrowo-piszczelowego
~ból przeciążeniowy mięśni kręgoslupa
~zespół przeciążeniowy mięśnia piszczelowego przedniego
~łokieć golfisty i tenisisty
~kontuzje sportowe itp.
Zabieg wykonywany jest w pełnej sterylności oraz przy pomocy specjalnych wysokiej jakości igieł. Igły akupunkturowe są nietraumatyzujące i nie przecinają tkanki jak igły iniekcyjny. Dzięki temu że wślizgują sie a nie przecinają tkanki zabieg przebiega bardzo często bezboleśnie. Więcej informacji możesz uzyskać w naszym zakładzie lub u swojego lekarza.

Kinesiology taping (plastrowanie)

Wkładki ortopedyczne

Dynamiczne wkładki ortopedyczne:
Indywidualne dopasowanie wkładki do pacjenta na podstawie badania klinicznego oraz cyfrowego.

Stabilizatory miękkie z kompresją strefową:
Opatentowana technologia naprzemiennej kompresji wspomagająca regenerację.

Zaopatrzenie w wyroby medyczne

Zlecenia wystawiane w ramach refundacji NFZ